Yoğurt Limon Pul Biber Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yoğurt Limon Pul Biber Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt limon pul biber, zayıflama kürlerinden biri olan yoğurt, limon ve pul biber kürü özellikle göbek yağları üzerinde etki etmektedir. Kür hiç ara verilmeden en az 15 gün boyunca devam ettirilmelidir. Küre başladıktan ilk bir hafta sonra kürün vücutta yarattığı etkiler gözle görülür şekilde fark edilecektir. Kilo vermek vücutta biriken fazla yağın eritilmesi olarak tanımlanmaktadır. Su ya da kas kaybederek zayıflamak da mümkün olsa da bu zayıflama türü hiç sağlıklı değildir. Bu nedenle de yağ yakımını kolaylaştıracak gıdalar ya da kürler tüketerek kilo vermek daha sağlıklı olacaktır. Yoğurt, limon ve pul biber yağ yakarak zayıflamayı sağlamakta ve düzenli devam ettirildiğinde 1 ay kadar kısa süre içinde 6-7 kilo vermeyi sağlamaktadır.


Zayıflamak İçin Yoğurt, Limon ve Pul Biber Kürü


Yoğurt, limon ve pul biberi kürünü uygulamaya karar vermiş kişilerin kullanacakları ürünlerin mutlaka birinci sınıf kalitede olması gerekir. Pul biber mutlaka organik ve kaliteli olmalıdır. Pul biber yerine kür için zerdeçal da kullanılabilir. Zerdeçal karaciğerin temizlenmesini, karaciğerde biriken yağların yakılmasını kolaylaştırarak, fonksiyonlarını düzenler.


Yoğurt, Limon ve Pul Biber Kürü İçin Malzemeleri

  • Yarım Limon
  • 3 çorba kaşığı az yağlı yoğurt
  • Yarım tatlı kaşığı organik pul biber
  • Yoğurt, Limon ve Pul Biber Kürü Hazırlanışı
Yarım limon suyu ufak bir kâsenin içine sıkılarak, üzerine yoğurt ve pul biberi eklenerek homojen bir şekilde karıştırılır. Hazır hale gelen kür, gece yatmadan 30 dakika önce ya da 1 saat önce tüketilir. Kür tüketildikten sonra herhangi bir şey yenilip içilmemelidir.

Diğer zayıflama yöntemlerinde olduğu gibi yoğurt, limon ve pul biberi kürü de zayıflama üzerinde tek başına asla etkili bir yöntem değildir. Kürün etkilerinden tam olarak yararlanmak için bazı noktalara dikkat edilmelidir. Aşağıda vereceğimiz önerileri dikkate alarak kür uygulandığında kilo verme sağlanabilecektir.


Yoğurt, Limon ve Pul Biber Kürü Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Hareketli Bir Yaşam Tarzı: Hareketsiz bir yaşam tarzı tercih eden kişilerin kilo vermesi matematiksel olarak neredeyse imkânsızdır. Bu nedenle yoğurt, limon ve pul biber kürü uygulanmaya başlandığında yaşam tarzında bazı değişikliklerin yapılması gerekir. Kür ile günlük hareket etme oranı mutlaka arttırılmalıdır. Herhangi bir egzersiz yapılamıyorsa günlük en az yarım saatlik tempolu yürüyüşlere ihmal edilmeden devam edilmelidir. Yürüyüş için de vakit yoksa ev içinde efor harcanacak uğraşlara yoğunlaşılmalıdır.

Bağırsakları Harekete Geçirmek Gerekir: Bağırsakları hareketlendirmek için en kolay adım bağırsak hareketlendirici özelliği olan egzersizlerdir. Bağırsak hareketleri ağır olan kişiler egzersiz haricinde sabahları aç karnına birkaç tane kuru kayısı tüketebilir. Aç karnına tüketilen kuru kayısı bağırsakların hareketlenmesini sağlar. Gün içine yayılarak 1-2 tane keçiboynuzu tüketmek de yine bağırsak hareketleri üzerinde etkili olur. Bağırsak sistemi tıkalı olan kişiler bağırsaklarını temizlediğinde bile kendiliğinde çok az da olsa kilo verebilir. Bunların yanı sıra günde en az 2 litre su tüketimi kesinlikle ihmal edilmemelidir. Yoğurt, limon ve pul biber kürünün bağırsak temizleyici özelliği bulunmaktadır. Kür ile günlük 3-4 tane hurma yemek yine bağırsaklar üzerinde olumlu etki sağlayacaktır.

Uyarı: Yoğurt, limon ve pul biber kürünü gebeler doktoruna danışmadan kesinlikle uygulamamalıdır. Yine emzirme dönemi için de uygun bir kür değildir. Gebelik ve emzirme döneminde kür uygulanmak isteniyorsa kesinlikle doktor önerisi ile uygulanmalıdır. Kilo sorunu herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle gelişmişse kürü uygulanmadan önce doktora danışılmalıdır. Doktor uygun gördüğü takdirde küre devam edilmelidir. Aksi halde bazı sağlık sorunları yaşanabilir.


Sivilceler İçin Yoğurt, Limon ve Pul Biber Kürü

Zayıflamak için hazırlanan kür sivilceler için de kullanılabilir. İki günde bir defa hazırlanan kür sivilceler üzerine sürülebilir. Sivilce ile siyah nokta problemi yaşayan kişiler için mükemmel bir maskedir. Hazırlanan kür akşam yatmadan 1 saat kadar önce yüze dairesel hareketler ile sürülür ve 15 dakika bekletildikten sonra bol su ile yıkanarak temizlenir.

Yoğurt Limon Pul Biber Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Nane Limon Nasıl Yapılır?

Nane Limon Nasıl Yapılır?

Hamilelikte Limon Yemek Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Hamilelikte Limon Yemek Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Limon Turşusu Tarifi ve Malzemeleri

Limon Turşusu Tarifi ve Malzemeleri

Limon Faydaları ve Kullanımı

Limon Faydaları ve Kullanımı

Limon Tansiyonu Düşürürmü?

Limon Tansiyonu Düşürürmü?

Güncel

Limonlu Melisa Çayı Kullanımı

Limonlu Melisa Çayı Kullanımı

Güncel

Limon ile Saç Açma Yolları

Limon ile Saç Açma Yolları

Limon Çiçeği Reçeli Tarifi ve Malzemeleri

Limon Çiçeği Reçeli Tarifi ve Malzemeleri

Limon Çiçeği Reçeli, enfes kokusu olan, sabah kahvaltılarında tüketildiği zaman iştah açıcı bir özelliği olan ayrı bir lezzet olmaktadır. Limon çiçeği reçeli k�[...]

Sarımsak Limon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sarımsak Limon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sarımsak Limon, Sarımsak, soğan cinsinden olup yirmi beş ve yüz cm boyunda olup toprak altında soğanın da kokulu yağ bulunur. Her sene yetişen zambak, pırasa, yabani so�[...]

Damar Tıkanıklığına Sarımsak Limon

Damar Tıkanıklığına Sarımsak Limon

Damar tıkanıklığına sarımsak limon hakkında bu yazımızda size denenmiş ve başarıya ulaşılmış haberler vereceğiz. Limon sarımsak kürü ile ilgili haber vermeden �[...]

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Limon Kürü

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Limon Kürü

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Limon Kürü, İbrahim Saraçoğlu'nun denenmiş yağ yakan maydanoz limon kürü, sağlık için yararları da oldukça fazladır. Bu şekilde olan h[...]

Limon Suyu Diyeti Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Limon Suyu Diyeti Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Limon Suyu Diyeti; Beslenme uzmanlarınca C vitamini kaynağı olarak tavsiye edilen limon suyu, aynı zamanda toksinlerin vücuttan temizlenmesine yardımcı oluyor. Oldukça fazl[...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6